Lamaterapie

LAMAterapie 

Pod pojmem lamaterapie si můžeme představit využívání lam k podpoře léčby a ke zmírnění projevů nemoci.

Jednou z účinných forem terapie je kontakt s lamami. Už jen pohled na tyto roztomilé tvorovy většinu dětí i dospělých rozveselí, ale mají pozitivní vliv na naši psychiku a celkovou pohodu. 

Naše lamy Vám zvednou náladu. Nadýcháte se čerstvého vzduchu, dotknete se měkké vlny ... 

Studie ukázaly, že interakce s lamou může snižovat hladinu stresu a úzkosti u dospělých.  Krmení, česání a hlazení pohlazení těchto přátelských zvířat uvolňuje endorfiny, které podporují pocit štěstí a pohody. 

Procházka s alpakou v přírodě navíc přináší pocit relaxace a klidu a na chvilku se odpojíte od každodenních starostí .

Už samotná přítomnost těchto mírumilovných zvířat má uklidňující efekt na naši mysl a umožňuje nám na chvíli zapomenout na veškeré starosti.  
 
Svižnou chůzí rozproudíte krevní oběh, okysličíte a prokrvíte mozek, uvolníte se a posílíte srdce. A hlavně budete se cítit skvěle a odnesete si netradiční zážitek!

Lamy Alpaka jsou známé svým jemným a mírumilovným chováním. Jsou to společenská zvířata, která ráda interagují s lidmi.
Alpaky mají prokazatelně blahodárný účinek na děti. Díky jemnému a přátelskému vystupování mohou alpaky pomoci dětem snížit nervozitu a strach. Interakce s těmito zvířátky může dětem poskytnout pocit bezpečí a důvěry a využívají se např. pro léčbu dětí i dospělých postižených autismem, poruchami chování, Downovým syndromem, poruchou soustředění u dětí aj.  

JAK TO FUNGUJE?

  • Kontaktujte nás a domluvíme nejvhodnější termín.
  • Po příjezdu vás seznámíme s našimi zvířaty.
  • Lamy připravíme na procházku, připevníme jim vodítka a společně se vydáme na výlet přes pastviny do okolní přírody nebo jen po areálu statku. 
  • Během procházky se o lamách dozvíte např. proč lamy plivou, kolik mají prstů, jak hustá je jejich srst a něco o našich konkrétních jedincích.
  • Po návratu lamy odměníme, pohladíme.....

JAK DLOUHO TO TRVÁ A KOLIK TO STOJÍ?

  • Obvykle máme program na hodinu a více, záleží na vašich preferencích.
  • Cena za 1 osobu na 1 hodinu je 800,-Kč

V současné době máme 6 lam Alpaka. Za špatného počasí nebo po dešti Lamaterapii rušíme. Jde nám o to aby byli v pohodě lidé i naše lamy.